Diety odchudzające Rodzaje diet

Dieta kapuściana

Kapusta i inne warzywa

Dieta kapuściana jest dietą odchudzającą, która kryje się pod wieloma nazwami np.: dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska jak również dieta Kwaśniewskiego. Nie należy jej jednak mylić z dietą dr Jana Kwaśniewskiego, która to jest dietą optymalną. Dieta kapuściana stosowana przez tydzień pozwala zrzucić nawet do 5 kg. Jest to łatwa dieta w utrzymaniu, nie wymagająca wielkich poświęceń, dlatego też przynosi pożądane efekty.

Opis diety:

Główną zasadą diety kapuścianej jest jedzenie na obiad zupy z kapusty (kapuśniaku). Oprócz tego przez siedem dni śniadania i kolacje opierają się na spożywaniu warzyw i owoców. Drugą wersją tej diety jest jedzenie tylko i wyłącznie kapuśniaku. Zupa ta, nie jest trudnym do ugotowania daniem. Do tego potrzeba: 1cebula, 25dag marchwi, 25 dag czerwonej i żółtej papryki, 2 świeże pomidory oraz kapusta (najlepiej kiszona). Warzywa należy podsmażyć na oleju (ok. jednej łyżki), które później wraz z kapustą zalewa się 1l i 1/4l wody i gotuje. Po zagotowaniu można dodać trochę suszonej cebuli i gotuje dalej przez ok. 15 min. Zupę doprawiamy solą, pieprzem, czerwoną papryką i innymi przyprawami wedle uznania. Tak przyrządzona zupa stanowi główne danie dnia w tej diecie odchudzającej. Przez cały tydzień je się dodatkowo warzywa i owoce, ale należy się wystrzegać tych, które są bogate w duże ilości cukru np. banany, groszek, kukurydza czy fasola. W ciągu kolejnych dni można dietę urozmaicać wołowiną (5dzień), ciemnym ryżem lub kaszą gryczaną (7dzień). Przez cały okres trwania diety należy pić dużo wody mineralnej lub gorzkiej herbaty.

Efekty diety:

Jest to dieta dość monotonna, niewprowadzająca żadnych innowacji w spożywane posiłki. Mimo to, tydzień to nie tak długo i łatwo się przyzwyczaić, tym bardziej, że w tej diecie odchudzającej nie ma mowy o uczuciu głodu. Można jeść zupę z kapusty tyle ile potrzeba. Efekty są łatwe do zaobserwowania – po tygodniu spadek masy ciała nawet do 5 kg, albo i więcej, w zależności od tego, czy dieta opierała się tylko na zupie. Stosowanie tej diety przynosi dobre rezultaty, ale ważne jest również by po jej zakończeniu nie jadać produktów wysokokalorycznych.

Zagłosuj na wpis.