Diety odchudzające Rodzaje diet

Dieta Cambridge

Dieta

Dieta Cambridge jest dietą bardzo niskokaloryczną opartą o specjalnie przygotowane zupki i napoje w proszku, które należy rozpuścić w wodzie. Ze względu na wyjątkowo niską zawartość kalorii została ona nazwana dietą ostatniej szansy.

Opis diety:

Dieta Cambridge polega na zmianie nawyków żywieniowych, dzięki czemu spala się nadmiar kalorii, nie powinno się jednak zbyt dużo ćwiczyć i przemęczać. Dieta ta powinna zawierać co najmniej 500 kcal (w przypadku kobiet wyższych niż 173 cm i mężczyzn ilość ta wynosi 600 kcal) i zawierać 40 – 60 g białka. 1 torebka diety zawiera 135 kcal i zastępuje zwykły posiłek, a można je dzielić na 2 w przypadku uczucia głodu. Stosując tę dietę można albo opierać się tylko i wyłącznie na specjalnie przygotowanych napojach i zupkach (dieta ścisła), albo mieszać ją z jednym zwykłym posiłkiem (dieta mieszana).

Efekty:

Stosując dietę Cambridge można schudnąć ok. 7 kg w ciągu 3 tygodni (dłuższe stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem). Dzięki tej diecie poprawi się stan włosów, cery i paznokci, ponieważ oczyszcza ona organizm. Jest to zasługą m.in. picia co najmniej 2 l wody dziennie (bądź innych napojów bezkalorycznych takich jak herbata czy kawa bez cukru), co zresztą jest wymaganiem większości diet odchudzających. Początkowo efekty odchudzania mogą być dość szybkie, głównie ze względu na utratę zarówno tkanki tłuszczowej, jak i wody. Później efekty będą widoczne po dłuższym czasie, jednak po zakończeniu diety może wystąpić przybranie na wadze o ok. 2 kg. Należy wtedy przez 2 tygodnie ograniczyć ilość kalorii do ok. 1000 kcal. Poza zmniejszeniem wagi obniżeniu ulega również poziom cholesterolu i ciśnienie.

Menu:

Podczas stosowania tej diety należy spożywać 3 (albo 4 w przypadku kobiet wyższych niż 173 cm i mężczyzn) torebki diety. Napoje i zupki w sproszkowanej formie zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanu, tłuszczu, błonnika, witamin i składników mineralnych. Wśród tych posiłków dostępne są m.in.: zupa pomidorowa, jarzynowa i grzybowa, a także cappuccino, napój truskawkowy, waniliowy oraz napój o smaku owoców leśnych. Zupy należy rozpuszczać w gorącej wodzie, a napoje w ciepłej.

Zagłosuj na wpis.